Koučing

Anglické slovo „coach“ (kouč) znamená „kočár“. Je to neuvěřitelné, ale slovo coach pochází z maďarštiny. Právě kočárem se můžete dostat z místa na místo a někdy to může být dlouhá cesta. Stejně koučink (coaching) má obdobný cíl; umožní nám dostat se ze situací, které aktuálně prožíváme a najít možné alternativy řešení těchto situací. Na konci devatenáctého století se koučink začal používat v oblasti sportu a byl překvapivě účinným nástrojem. Snad právě pro nepopiratelné úspěchy koučinku ve sportu Timothy Gallwey tuto metodu na konci osmdesátých let minulého století začal aplikovat i v oblasti businessu. A jelikož i v businesse se ukázal koučink velmi efektivní, začalo se koučovat všude. Někdy se všemu říká koučink. Ale koučink, který je opravdu koučinkem, vychází a čerpá z různých vědních disciplín, jako jsou filosofie, pozitivní psychologie, NLP, fungování mozku a další.

Co je koučink dnes?

Žijeme v úžasné době, ale s ohledem na rychlost žití nemáme ani šanci si všimnout, jak je život krásný. Jsme vystaveni tlaku společnosti, vztahů a práce a stane se, že nevidíte řešení pro situace, v kterých se ocitnete. Koučink je jednou z nejúčinnějších metod osobního rozvoje a hledání vašich řešení a cest jak dosáhnout vašeho cíle. Koučink je povzbudivá a profesionální spolupráce, která pomáhá lidem překlenout rozdíl mezi tím, kde jsou a tím, kde by chtěli být ve svých osobních nebo profesionálních životech. Je zaměřen na výsledek a na napomáhání vzniku nových myšlenek (nápadů, řešeních) a na to, aby si koučovaný došel k závěrům sám. Pomocí koučinku můžeme naplnit své podnikatelské sny, manažerské cíle a rozvíjet své dovednosti a znalosti. Můžete ale také budovat partnerské a rodinné vztahy, učit se cizím jazykům, dosahovat zlepšení ve sportu nebo třeba zhubnout či přestat kouřit.

Ráda se stanu vaším důvěrným průvodcem a pokusím se vám vaše starosti ukázat z jiného úhlu pohledu a položit vám tu správnou otázku, která vás povede k vašemu správnému řešení.

.

Videoprezentace

TAB – zkušenosti a reference

Zhlédněte video z The Alternative Boardu, jenž je unikátním prostorem, v rámci něhož probíhá podnikatelský a business coaching.

 

Certifikáty

Scan_20140319_ERICKSON-2Scan_20140319_ERICKSON