Drobečková navigace

Úvod > Blog > ŠESTÉ DOPORUČENÍ Z DESATERA ŽENÁM TOMÁŠE BATI ST.:

ŠESTÉ DOPORUČENÍ Z DESATERA ŽENÁM TOMÁŠE BATI ST.:Myslete! Čtěte! Nedřete! Ať každou Vaši práci vyzkouší muž a pomůže vám z ní odstranit dřinu. 

 

Zapojujte muže do domácích prací. Je to stejné jako to bylo s prací v továrně, proto se vedoucí často vraceli k běžné každodenní práci u pásu, aby nezapomínali, jak náročné to je. To, že ideální baťovský muž měl mít za sebou minimálně desetiletou zkušenost, kdy se staral sám o sebe, neznamenalo, že jej začnete ve vztahu šetřit. Zapomněl by velmi rychle na to, jak náročné je starat se o domácnost a postupně by si přestal vážit Vaší práce. Není to jen domácnost ženy, děti jen matky, domácnost manželky. Je to vaše, společné, sdílejte to. Vynechat muže z běžného chodu domácnosti bylo vnímáno jako velká chyba. Nikdo nehovořil o tom, že musí být povinnosti děleny rovným dílem, rozhodující je také pracovní vytížení, ale nejhorší bylo šetřit muže od běžného chodu domácnosti. Baťovská rada byla velmi snadná: „zapojte muže do každodenní činnosti, on ji nebude chtít vykonávat. A bude hledat řešení, jak vše zjednoduší, jeho nápady usnadní i Vaši práci.“

 MH_9249d2_267.jpg

Zároveň neustále hledejte inspiraci, čtěte a přemýšlejte o práci, kterou každý den vykonáváte, zajímejte se o trendy, jak si cokoliv usnadnit, nebojte se požádat o pomoc.