Štěpánka Duffková

Když jste součástí něčeho úžasného

1966Je to jak včera, co jsem slavila 40. narozeniny. A hned jak skončila oslava, tak jsem prohlásila, že se těším na své padesátiny a jejich oslavu, protože je to super slavit s kamarády a rodinou. Nechce se mi věřit, že oslava mých 50. narozenin  je už minulostí. Padesát mi sice ještě není (mám ještě 6 dní, ale ….). Mohla bych říct, že se už těším na oslavu svých 60. narozenin, ale trochu se bojím, že to zase uteče jako voda, takže raději mlčím. Ale to, že slavit narozeniny s kamarády a rodinou je super, to musím zopakovat. Oslavu jsme připravili na pátek 17., jelikož syn Jindra v původně plánovaném termínu 21. odjížděl na brigádu do Londýna. Zvolili jsme variantu zahradní párty ve stylu roku 1966. Zkušenost jsem měla, podobně proběhla oslava Michalových narozenin. Nechci psát o dobrodružství s počasím,  ve 14:00 ještě pršelo, ale chci psát o tom, jak si vymyslíte program a všechno je nakonec jinak :-).

Možná na začátek vysvětlení – oslavenci se vždy chystá nějaké překvapení, někdy to bylo Labutí jezero, někdy spartakiáda. Parta se sejde a láme si hlavu, čím by oslavence překvapila, až doběhla. Často se i “pohádáme”, ale výsledek vždy stojí za to.

IMG_1991 (2)To, že oslava začne v pátek 17. v 05:30, jsem si nepředstavovala ani v nejbujnějším snu. A začala! Venku v pátek v 05:30 byl příšerný déšť a můj pes Dianka, preventivně kvůli bouřce zavřená v kotci, malinko poštěkávala, tak jsem se ji vydala vysvobodit. Když jsem psa pustila, otočím se a vidím, že na zahradě, proboha, stojí jakési stany na místě kde za 3 hodiny mají přijet postavit party stan. No, co to je? Vydám se pod deštníkem na terasu, jestli se mi to jen nezdá, ale nezdá! A terasa je plná lidí, kteří leží na karimatkách, zalezlí ve spacácích a co už vůbec nechápu, na terase hoří oheň a všude smrdí/voní “tráva”???!!! Nejdřív vůbec nic nechápu, ani co je to za lidi, ale ani proč tady jsou. Během několika sekund mi dojde, že to je “partička”, která se nám nastěhovala na zahradu už ráno ve 3 hodiny, aby si tu pěkně užili “Duffstock”, což prý v roce 1966 byl předchůdce Woodstocku. Všichni oblečeni v hippies oblečkách, k tomu jim hrála patřičná hudba, hořel oheň, který přiživovali “trávou”, prostě hudební festival, jak má být. V 05:45 se z megafonu u nás na terase ozvalo, že je krásný sluneční den (příšerně pršelo) a že rozcvička začíná u bazénu. Fakt jsem nevěřila svým očím ani svým uším. Hippies si přivezli  chleba, máslo, tak u nás v klidu posnídali, nakecali mi, že tu budou celý den, což jsem jim opravdu věřila a do 8 hodin se všichni ztratili na svá pracoviště. Fakt mega vtipné překvapení, ohodnotila jsem sama pro sebe, jen škoda, že to neviděli ostatní. To jsem však ještě netušila, že to není konec…

IMG_2026Na oslavu jsme připravili program a jako hřeb večera byl turnaj v mölkky a škola twistu. Na mölkky vůbec nedošlo, jelikož přišlo další překvapení a to divadelní představení “Ze života Štěpánky”, neuvěřitelné. Průřez od mého narození, přes nabrání správné  politické orientace, mých sportovních úspěchů, mého nadšení  pro spartakiádu, nezapomněli ani na mou osudovou lásku Michala, naše cyklistické dovolené a na závěr jsem dostala hromadu bloků a v každém byl nalepený jeden můj fejeton z mého blogu – dojemné, nádherné, obdivuhodné.

IMG_2114A když jsem si už myslela, že je konec a že už opravdu mě nic nepřekvapí, tak mi má milovaná a neuvěřitelná sestra nacvičila vystoupení na tahací harmoniku na kterou si troufnu říct nehrála 44 let. A tady už nemám slova, jen tichý obdiv k mé sestře Květě. Děkuji vám všem, kteří jste přišli, klaním se vám všem, kteří jste účinkovali, děkuji Luborovi, který si dal práci s cedulemi, děkuji vašim dětem, které jste opět zapojili a ony nebrblaly a hrály. Děkuji, děkuji, děkuji a jsem šťastná, že jsem součástí toho všeho.

P.S. Děkuji mé milované rodině, bez nich by oslava nikdy neproběhla – nejvíc Michalovi, že mě prostě nezabije, protože by měl klid.

4 Comments

 1. Alice

  Byla to nádherná oslava, byla jsem ráda její součástí a ráda poznala tvoji úžasně strašně praštěnou rodinu!!! Tu ti opravdu závidím:) Buďte rádi, že se máte:)

  • praštění to my jsme :-), ale krásně

 2. Jana

  Ahoj Štěpánko,
  i já jsem se ráda zúčastnila tvých narozenin a krásně jsem si to užila.

 3. Anonymous

  Milá Štěpánko, sedím na kavicce a k ni otevřu mail, který mi poslala moje Barunka. Prý,, mami to je o vás,,. Čtu jedním dechem, střídavě placu dojetim ale vic smíchem při vzpomínce na úžasný pátek 17.cervna ? Ještě jednou všechno nejlepší ?