Drobečková navigace

Úvod > Rodinné firmy

Rodinné firmy

Předání rodinné firmy z generace na generaci nese s sebou mnoho úskalí a rizik. Nemusíte na to být sami. Individuálně zjistíme očekávání a představy všech rodinných účastníku a členů vedení firmy. Společně najdeme přijatelný koncensus a nastavíme směr. Vše ukotvíme do rodinného dokumentu.

 

Jak postupujeme při tvorbě rodinné ústavy?

  1. workshop
  2. dotazník
  3. pohovory
  4. společný
    workshop
  5. výsledek
    rodinná ústava

Napište nám

V rodinný firmách se potkávají business s emocemi a city. Tato trojkombinace není vždy nejjednodušší. O co tady běží? Je to průsečík podnikání, vlastnictví a rodiny. Jak to udělat, aby firma byla dlouhodobě prosperující, měla silného vůdce, jasnou vlastnickou strukturu a nerozhádanou rodinu?

Je potřeba otevřeně komunikovat představy a očekávání jednotlivců a propojit je s vizí a strategií rodinné firmy. V mediaci (usměrňování) této diskuze vám může být užitečný nezávislý mediátor, facilitátor, který spolu s vámi předestře pestrou paletu názorů a očekávání a spojí je s vizí vaší firmy. Být v tomto procesu bez externí pomoci je extrémně těžké a neproduktivní.

Rodinná ústava je vaše interní platforma, ve které jsou ukotveny závěry z rodinné diskuze o tom, jak bude rodinná firma nadále spravována. Ústava vymezuje práva a povinnosti členů rodiny.

Nástupnictví je poměrně dlouhodobý proces přípravy nástupce na vedení rodinné firmy. Skládá se z osobního rozvoje nástupce a jeho přebírání zodpovědností za jednotlivé části firmy. Mentorink a předávání kompetencí pro zakladatele. Neposledně sem patří i příprava firemní kultury na změnu vedení.